Bahçeşehirimkb Forum Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ

GiRİŞGiRİŞ  AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Ziya Şengül: Büyük takım zoru başarır

YazarMesaj
mijew
Üye
Üye
mijew

Ziya Şengül: Büyük takım zoru başarır  Empty
MesajKonu: Ziya Şengül: Büyük takım zoru başarır    Ziya Şengül: Büyük takım zoru başarır  Icon_minitimePaz Ekim 17, 2010 7:51 pm

Fenerbahçe, Konyaspor deplasmanında puan sıralamasında zirveyi yakalayabilmek için çok önemli bir silahından yoksun olarak sahaya çıkacak. Niang gibi bir futbolcudan yoksun olan Fenerbahçe, Konyaspor karşısındaki galibiyet umutlarını asgariye indirdi diye düşünüyorum.

Elbette hepimiz biliyoruz. Bir takım olgusunda bir futbolcuya dayalı düzen olmamalı... Ama gelin, görün ki; maalesef bizim büyük kulüplerimizde hep böylesine olaylar yaşanıyor.

Niang attığı gol sayısıyla Fenerbahçe için ne kadar önemli olduğunu zaten gösterdi. Semih, Azerbaycan karşısında başarı grafiğinden yoksundu. Niang’ın yerine kim oynar diye düşünecek olursak; Aykut’un işine karışmak gibi olmasın ama Kazım’ı da düşünsün isteriz...

Milli takıma giden Fenerbahçeli oyuncuların moral motivasyonu taban yaptı... Emre Belözoğlu çok önemsediğim bir futbolcu... Morali çok bozuk olacak ki, milli takıma veda etme sözcüklerini kullanmaya başladı. Aynı şekilde Gökhan Gönül ve kaleci Volkan Demirel’in olabildiğince moral bulmaya ihtiyaçları var bu zorlu maç öncesinde... Bu görüntüde kaptan Alex’e yine olağanüstü bir yük biniyor. Varsa, yoksa Alex diyoruz... Gününde olan kaptan, takımını galibiyetlere taşıyabilir... Ama tabi ki “gününde olan” sözcüğüne vurgu yapmak istiyorum.

Orta sahada Mehmet Topuz’dan bu maçta artık eski günlerine dönmesini bekliyorum. Orta sahada Emre ile ikisi; takımı derleyip toparlar. Savunma ve hücumda arkadaşlarını iyi organize ederlerse; maçı kazanma adına Fenerbahçe’ye umut ışıkları yakarlar. Eğer Fenerbahçe, son haftalardaki başarılı performansını deplasmanda Konya karşısında da tekrarlarsa; elbette maçın favorisi Fenerbahçe olur diyorum. Ama şu da biline ki; savunma abuk-sabuk olmaz; hücumda girdiği gol pozisyonlarını kaçıran değil atan olursa; o zaman favori gördüğümüz Fenerbahçe, maçı kazanır diyoruz. Kolay değil... Ama büyük takım, zoru da başaran takımdır .

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-