Bahçeşehirimkb Forum Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ

GiRİŞGiRİŞ  AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Bakın Ne Buldum Türkler Hakkında Birkaç Hadis

YazarMesaj
suskungeceler
Admin
Admin
suskungeceler

Bakın Ne Buldum Türkler Hakkında Birkaç Hadis Empty
MesajKonu: Bakın Ne Buldum Türkler Hakkında Birkaç Hadis    Bakın Ne Buldum Türkler Hakkında Birkaç Hadis Icon_minitimeCuma Ekim 15, 2010 10:16 pm

• Benim ümmetimi öyle bir kavim sürüp, kovalayacaktır ki; onların yüzleri (yuvarlak ve) enli, gözleri (çekik ve) küçük, çehreleri sanki üzeri derilerle kaplanmış kalkanlar gibidirler. Onlar üç defa Arabistan yarımadasına kadar ilerleyeceklerdir. İlk istilada onların önlerinden kaçanlar kurtulacaktır. İkinci istilada hücuma uğrayanlardan bazıları helak olacak ve bazıları da canlarını kurtaracaklardır. Üçüncü istilada ise onların kökleri kesilecektir (Artık istilalar son bulacaktır) işte onlar Türkler’dir. Nefsim yed-i kudretinde olan Allah’a yemin ederim ki, Türkler (çok yakın bir gelecekte) atlarını Müslüman mescidlerinin direklerine bağlayacaklardır. Ebu Davud (Nuseym b. Hammad, Kitabü’l Fiten, Atıf Ktp. No: 602, V.121122)

"Ulu Allah buyuruyor: "Benim Türk adını verdiğim ve maşrıkta iskân ettiğim birtakım askerlerim vardır ki, herhangi bir kavme karşı gazaba gelecek olursam, o Türk askerlerimi o kavmin üzerine saldırırım."

"Fitne ve fesat çoğalıpta kan gövdeyi götürdüğünde Allah bu ümmete mevaliden bir ordu gönderecektir (TÜRKLER); onlara ata binmede Araplar'dan çok daha üstün ve silah kullanmada onlardan daha çok mahirdirler. İşte Allah (c.c.) bu dini onlarla yeniden bir kere daha güçlendirecektir."
Hz. Muhammed (s.a.v.)

"Türkler Dünyaya İki Defa Hükmedeceklerdir"
Dokuz Oğuz Güçlüsü, Yetmiş Yağı Ölçüsü, Karayelle Yarışan, Bozayıyla Vuruşan, Dokuz Alpla Güreşen, Taşı Sıksa Tuz Eden, Fiske Vursa Kan Döken, Haykırdıkça Dağ Çöken, Vursa Boğa Deviren, Göğe Ağaç Savuran, Kayaların Kayası, Yenilmez Güç Eyesi Sami Oğlu Hasan

Ecdad Tarih Yazmış, Evlad Okumaktan Aciz.

Bu Hisarlar Tanır Beni, Ha Bu Kal'alar Tanır.
Nal Sesimi İşiten, Kıyamet Koptu Sanır.

Bakın Ne Buldum Türkler Hakkında Birkaç Hadis
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-