Bahçeşehirimkb Forum Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ

GiRİŞGiRİŞ  AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

İngilizce Dersleri While ile ilgili Örnek Cümleler

YazarMesaj
zeynep.453
Çalışkan Üye
Çalışkan Üye
zeynep.453

İngilizce Dersleri While ile ilgili Örnek Cümleler Empty
MesajKonu: İngilizce Dersleri While ile ilgili Örnek Cümleler   İngilizce Dersleri While ile ilgili Örnek Cümleler Icon_minitimeÇarş. Eyl. 15, 2010 12:52 am

While kalıbı ile ilgili oluşturulmuş örnek teşkil edecek cümleler. While -ken anlamı taşır ve genelde bir olay veya bir sebep anlatılırken kullanılır. Kitaparda genelde bir suç sonrası tanığın izlenimleri alınırken kullanıldığı dikkat çekmektedir.

While Kalıbı ile ilgili Örnek Cümleler

1.While I was going to the school, I saw my uncle (Okula giderken, amcamı gördüm)
2.While my mother was washing the dishes, the phone rang (Annem bulaşıkları yıkarken telefon çaldı)3.The teacher came while the students were running in the classroom (Öğrenciler sınıfta koşarken öğretmen geldi)
4.While I was doing my homework, my brother went outside (Ben ödevimi yaparken, kardeşim dışarıya çıktı)
5.I was doing my homework while my brother went outside (Kardeşim dışarıya çıktığı zaman ödevimi yapıyordum)
6.While I knocked the door, you were watching tv
(Kapıya vurduğumda tv izliyordun)
7.While I was doing my homework, my friend rang the bell
(Ödevimi yaparken arkadaşım zili çaldı)

Bu içerik internet kaynaklarından derlenmiştir

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Photoshop Dersleri Resmi Kesme Ve Manzaraya Koyma